ریپورتاژ آگهی
موضوعات داغ

افیلیت مارکتینگ؛ روشی مدرن برای کسب درآمد بالا

در مورد افیلیت مارکتینگ چه می‌دانید؟ آیا تا‌کنون اسم این روش بازاریابی را شنیده‌اید؟ اگر با افیلیت مارکتینگ آشنایی ندارید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به شرح جزئیات این روش بازاریابی سودآور بپردازیم.

افیلیت مارکتینگ چیست؟

امروزه در دنیایی که اینترنت به بخش جدایی‌ناپذیر اکثر کسب و کارها تبدیل شده است، نمی‌توان بازاریابی دیجیتال و تاثیر آن را در افزایش فروش نادیده گرفت. افیلیت مارکتینگ نوعی بازاریابی دیجیتال است که در بستر اینترنت، به صورت آنلاین در پلتفرم‌های مختلفی مانند وبلاگ، وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و غیره انجام می‌‌شود.

افیلیت مارکتینگ را می‌توان مانند یک مثلث در نظر گرفت که فروشنده (تبلیغ دهنده)، ناشر (نمایش دهنده) و مصرف کننده (خریدار) سه راس آن هستند. فروشنده در این مثلث فردی است که یک فروشگاه اینترنتی یا یک وب سایت دارد و از طریق آن محصول یا خدماتی به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کند.

نمایش‌دهنده شخصی است که یک پلتفرم مناسب برای تبلیغ محصول داشته باشد. این پلتفرم می‌تواند یک وبلاگ شخصی، یک وب سایت یا حتی صفحات و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب، توییتر یا غیره باشد.

و اما راس آخر و مهم‌ترین راس این مثلث، مصرف‌کننده (مشتری) است که از طریق تبلیغات نمایش‌دهنده، محصول یا خدمات فروشنده را خریداری می‌کند.

این روش بازاریابی مبتنی بر عملکرد است، به این معنا که پرداخت کمیسیون به نمایش دهنده مشروط بر انجام خرید توسط مصرف‌کننده است. البته منظور از خرید همیشه خرید یک کالای فیزیکی نیست، گاهی کمیسیون در ازای انجام یک اقدام مهم در سایت تبلیغ‌دهنده، پرداخت‌ می‌شود.

به طور مثال: ممکن است در یک وب سایت تماشای ویدئو توسط کاربران هدف تلقی شود، در این صورت اگر نمایش‌دهنده موفق شود کاربران را برای تماشای ویدئو به وب سایت تبلیغ‌دهنده هدایت کند، کمیسیون آن را دریافت می‌کند.

چطور از افیلیت مارکتینگ کسب درآمد کنیم؟

افیلیت مارکتینگ یک روش کسب درآمد همگانی است. یعنی مختص به قشر خاص، گروه سنی مشخص یا جنسیت خاصی نیست. هر کسی که بتواند به صورت آنلاین با مردم ارتباط برقرار کند و به نوعی روی آن‌ها تاثیر بگذارد، می‌تواند از افیلیت مارکتینگ کسب درآمد کند.

اما شیوه کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ چگونه است؟ تمام داستان کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ به یک لینک وابسته است که به آن لینک ردیابی افیلیت می‌گویند. لینک ردیابی افیلیت، پیوندی است که از طرف تبلیغ‌دهنده در اختیار نمایش‌دهنده قرار می‌گیرد تا با استفاده از آن، محصول یا خدمات فروشنده را تبلیغ کند.

چطور از افیلیت مارکتینگ کسب درآمد کنیم؟
کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ

نمایش‌دهنده با قرار دادن این لینک افیلیت درون محتوای تبلیغاتی در پلتفرم‌های مختلف تبلیغاتی (وب سایت، وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی) مسیری برای هدایت مخاطبان خود به سوی وب سایت فروشنده فراهم می‌کند.

در این قسمت بازیگر اصلی (مصرف کننده) وارد داستان می‌شود تا نقش تعیین کننده خود را ایفا کند. مصرف کننده با کلیک بر روی لینک افیلیت و رفتن به وب سایت تبلیغ دهنده 50 درصد از مسیر را طی می‌کند، اما هنوز اتفاق اصلی رخ نداده است. در صورتی که کاربر هدایت شده به وب سایت تبلیغ دهنده، اقدام هدف (خرید، ثبت نام، تماشای ویدئو، دانلود فایل، پر کردن فرم و…) را انجام دهد، نمایش دهنده به هدف خود رسیده و کمیسیون را دریافت می‌کند.

هرچه محتوای تبلیغاتی جذاب‌تری توسط نمایش‌دهنده تولید شود، امکان کلیک کردن کاربران روی لینک افیلیت بالا می‌رود، در نتیجه احتمال تبدیل شدن کاربر به مشتری واقعی و افزایش درآمد نمایش‌دهنده هم بیشتر می‌شود.

شبکه افیلیت مارکتینگ چیست؟

سخت‌ترین قسمت کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ، پیدا کردن فروشنده‌های خوب و ردیابی لینک‌های افیلیت است. به عنوان کسی که افیلیت مارکتینگ را برای کسب درآمد انتخاب کرده، اول باید بتوانید تبلیغ‌دهنده معتبری پیدا کنید که محصول یا خدمات پرطرفداری برای ارائه به مشتریان داشته باشد. علاوه بر این باید سیستمی داشته باشید که با استفاده از آن بتوانید لینک‌های افیلیت را ردیابی کنید، تا از تعداد کاربرانی که از طریق تبلیغ شما از وب سایت فروشنده خرید کرده‌اند، آگاه شوید.

پیدا کردن فروشنده خوب کار زمان‌بری است و به تحقیق و بررسی زیاد نیاز دارد؛ راه اندازی سیستم ردیابی شخصی نیز کار ساده ای نیست، ضمن اینکه صرفه اقتصادی ندارد. پس راه حل چیست؟ استفاده از شبکه‌های افیلیت بهترین و ساده‌ترین راهکار است. کار یک شبکه افیلیت ایجاد ارتباط بین تبلیغ‌دهنده و نمایش‌دهنده است.

شبکه افیلیت مارکتینگ افیلی طیف وسیعی از فروشنده‌های معتبر را در حوزه‌های مختلف جمع‌آوری کرده است، از طرف دیگر امکان ثبت نام نمایش دهنده‌ها را نیز در پنل شبکه فراهم کرده است. این دو گروه می‌توانند در بستر شبکه افیلیت با یکدیگر همکاری کنند. ردیابی لینک‌های افیلیت و محاسبه و تسویه حساب کمیسیون‌ها نیز توسط خود شبکه افیلیت به صورت واضح و شفاف انجام می‌شود.

کافیست به وب سایت افیلی مراجعه کنید و با ثبت نام در پنل این شبکه افیلیت مارکتینگ، کار خود را به عنوان یک نمایش‌دهنده شروع کنید.

https://biomovie.ir/?p=5726

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن