اخبار جدید

سریال آهوی من مارال (مجموعه نمایش خانگی)

سریال آهوی من مارال یک مجموعه نمایش خانگی به کارگردانی مهرداد غفارزاده و تهیه کنندگی بهروز خوش رزم محصول سال 1399 است. خلاصه داستان در دوره قاجار و عصر ناصرالدین شاه می‌گذرد. بازیگران سریال «آهوی من مارال» از هنرمندان شناخته شده سینما و تلویزیون ایران و ترکیه هستند که به ایفای نقش پرداخته‌اند. بیوگرافی، عکس ها، عوامل سازنده و جزئیات بیشتر را در ادامه مطلب بخوانید.

بازیگران

تاکنون هیچ بازیگری در این زمینه انتخاب نشده است یا هنوز حضور آنها در این مجموعه نمایش خانگی آهوی من مارال قطعی نشده است. به محض مشخص شدن لیست اسامی آنها در این قسمت درج می‌شود.

خلاصه داستان

عشق ناصرالدین شاه به دختر روستازاده و ماجراهای اطراف آن می پردازد. همچنین داستان هایی از کنیزان ترک به میان خواهد آمد.
در خلاصه ای از داستان سریال آهوی من مارال آمده است: ناصرالدین شاه، دست به ماشه برده تا آهویی صید کند که آهو چشمی، چون باد از راه رسـیده و چون بـرق می‌گذرد و به دنبـالش حال سلطان صاحبقران میشود. حال اسیری که در دام مانده باشد، صیاد رفته باشد. شاه به حکم قدر قدرتی امر می‌کند که صیاد را به شکارگاه بازگردانند، غافل از اینکه آن آهو چشم گریزپا، خود صید و صیاد عاشقی جوان است از دیار آذربایجان، دیاری که گل های دشتـش همه سارای نام دارند و سروهای سر به فلک کشیده اش همه خان چوپان و …

عوامل سازنده

  • کارگردان: مهرداد غفارزاده
  • تهیه کننده: بهروز خوش رزم
  • مشاور پروژه و ناظر کیفی: سعید شریعتی
  • مشاوره فیلمنامه: فریدون عموزاده خلیلی
  • ایده و طرح سریال: مهرداد غفارزاده
  • اعضای نویسندگان: پریسا شمس، معصومه یزدانی و ابراهیم قربانپور
  • مشاور رسانه‌ای: اشکان منصوری
  • نوازنده: آیدین علیانسب

ناصرالدین شاه قاجار کیست؟

ناصرالدین شاه قاجار متولد 25 تیرماه سال 1210 و مرگ او در 12 اردیبهشت ماه سال 1275 که پیش از پادشاهی ناصرالدین میرزا خوانده می‌شد، معروف به «قبلهٔ عالم»، «سلطان صاحبقران» و بعد از کشته شدن توسط میرزا رضای کرمانی «شاه شهید»، چهارمین شاه از دودمان قاجار ایران بود.

ناصرالدین شاه قاجار
ناصرالدین شاه قاجار

او با نزدیک به 50 سال پادشاهی، طولانی‌ترین دوره پادشاهی را در میان دودمان قاجار دارد و به افتخار نیم قرن سلطنت بر ایران، خود را صاحب قران نامید. او همچنین نخستین پادشاه ایران بود که خاطرات خود را نوشت. همچنین ناصرالدین شاه قاجار اولین پادشاه ایرانی بود که در رأس هیئت حاکمه برای بازدید از تمدن و تکنولوژی غرب عازم اروپای نوین شد. سریال آهوی من مارال بر اساس این طرح و در دوره عصر این پادشاه میگذرد.

ناصرالدین شاه در سال 1275 خورشیدی و در آستانه مراسم پنجاهمین سال پادشاهی‌اش به ضرب گلوله ترور شد. او را در حرم عبدالعظیم حسنی در ری به خاک سپردند. او صاحب 42 فرزند است. همچنین لقب های شاه بابا، شاه شهید و ظل الله به او نامیده است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا مراجعه نماید. اینجا

پیشنهاد می‌شود: دانلود سریال آهوی من مارال

https://biomovie.ir/?p=4224

دانلود رایگان فیلم و سریال ها در شبکه های اجتماعی ما

تلگــرام روبیــکا سـروش ایتـــــا گپــــــ اینستاگرام
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن